Hotel Mirante Do Porto
| Gratis WiFi Gratis Wi-Fi på offentlige områder | 24-timers service 24-timers Reception | Mad/Drikke Bar/ Lounge område |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr Kæledyr tilladt |
Hotel Mirante Do Porto Aparecida har en førsteklasses beliggenhed i nærheden af Porto Itaguacu. Stedet tilbyder også WiFi i offentlige områder.
Det ligger 7 minutters gang fra Mirante das Pedras og 10 minutters kørsel fra Kennedypladsen. Der er kun 3 km til centrum af Aparecida. Du kan komme til Den Nationale Helligdom for Vor Frue af Aparecidas Basilika om få minutter i bil.
Hotellet tilbyder gæsterne en række spisemuligheder i nærheden såsom Churrascaria Toca Frango Grelhado og Lanchonete Sagrada Familia.
- Lokale seværdigheder
- Memorial of Devotion Our Lady Aparecida1,9 km
- Igreja Senhor Bom Jesus do Potim2 km
- Estacao Porto Itaguacu250 m
- Church of São Geraldo1,6 km
- Ex-Magic Park1,5 km
- Lake Three Fishermen2 km
- Aquário de Aparecida2 km
- Morro do Presepio2 km
- Itaguassu Mountain1,4 km
- Estacao Cidade do Romeiro1,5 km
- Lufthavne
- Sao Jose Dos Campos Lufthavn79 km
På hotellet
General
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
- Parkering
- 24-timers Reception
- Kæledyr tilladt
- Bagageopbevaring
Måltider og drinks
- Bar/ Lounge område
Services
- Room Service
På værelset
- Klimaanlæg
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Der tilbydes ikke børnesenge på værelset.
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Hotel Mirante Do Porto?
Det vil tage dig en 30 minutters gang at komme til byens centrum fra et Hotel Mirante Do Porto. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i Hotel Mirante Do Porto?
Du kan parkere dit køretøj på Hotel Mirante Do Porto ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvornår skal vi tjekke ud fra vores værelse i det Hotel Mirante Do Porto?
Kunder bør tjekke ud fra det Hotel Mirante Do Porto ved 12:00. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Hotel Mirante Do Porto?
Den gennemsnitlige værelsespris i Hotel Mirante Do Porto er 20$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på Aparecida hotellet?
Gæsterne på Aparecida hotellet kan betale med Mastercard, American Express og Visum. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i hotellet?
På hotellet kan gæster vælge mellem Tre mands værelse Classic, Suite til familie med en kingsize-seng og Dobbeltværelse Deluxe.